Dula

Proč chtít svoji dulu? 

Studie ukázaly, že jen pouhá přítomnost duly u porodu má pozitivní vliv na 
- větší šance na spontánní vaginální porod 
- větší šance na kratší  porod (až o 20 %)
- větší šance na úspěšné kojení 
- nižší pravděpodobnost porodu císařským řezem 
- nižší pravděpodobnost asistovaného porodu
- nižší potřeba analgetik včetně epidurálu u porodu 
- nižší pravděpodobnost rozvoje poporodní deprese

Kdy kontaktovat dulu? 

Kontaktovat dulu můžete kdykoliv během těhotenství, dokonce ještě před plánovaným těhotenstvím, a to v případě porodní duly. Nicméně obvykle je doporučováno vyhledat dulu kolem 20tt. Vzniká tak dostatek času pro komplexní přípravu na porod, kojení a šestinedělí. Poporodní dulu je dobré kontaktovat ještě v těhotenství, ale můžete i po porodu. Některé duly nabízí jak služby porodní, tak i poporodní zároveň. Existují také tzv. Andělské duly, které vás provází během ztráty miminka v těhotenství i po porodu. Dula pomáhá a podporuje ženu, aby zvládla porod tak, jak sama nejlépe zvládne. Není žádná správná nebo špatná cesta jak porodit, ani neexistuje žádný ideál, se kterým by se snad měla žena poměřovat. Dula informuje o možnostech a podporuje ženu v jejích rozhodnutích. Zároveň nemá dula kompetence hodnotit zdravotní stav. Ačkoliv má dula obvykle speciální výcvik, není považována za zdravotníka.

Co nabízím já? 

V současné době působím jako mentorovaná porodní a poporodní dula. Mám za sebou intenzivní výcvik u AmmaDula Akademie a sbírám zkušenosti u porodů k získání certifikace, pod dohledem zkušené duly a mentorky. 

Své služby mám rozdělené do balíčků, ze kterých si můžete vybrat. 

Přeju si, abychom si lidsky sedli nejenom já a žena, ale i s partnerem.  Vnímám to jako důležitý předpoklad k plné oboustranné důvěře. Proto nabízím úvodní seznamovací schůzku zcela zdarma. Mám raději osobní setkání, ale je možné se domluvit i na videohovor. Pohotovost a důraz na jistotu. 

Pohotovost 24/7 držím od začátku 38tt až do porodu. Během pohotovosti jsem stále na telefonu, připravená na konzultace nebo rovnou odjet za vámi domů či do porodnice, vše dle aktuální situace. 
Pro vaší jistotu a méně stresu beru do péče vždy jen jednu ženu, pro kterou držím pohotovost. Další ženu přijímám až po zakončení pohotovosti té první ženy. Předcházím tak nepříjemné situaci, kdy se rozrodí dvě ženy ve stejný termín a k jedné z nich bych nemohla přijet. 


Kdo je mentorovaná dula? 

Mentorovaná dula má za sebou intenzivní několikaměsíční studium. Po teoretickém bloku studia, přichází praxe, během které mentorovaná dula doprovází ženy k porodům, sbírá zkušenosti pro certifikaci a každý porod konzultuje se svou mentorkou. 
Žena, která je v péči mentorované duly poskytne mentorce své hodnocení duly. Díky tomu jsou služby mentorované duly cenově dostupnější, oproti dulám s certifikací. 

(Základní balíček mentorované duly bývá 6 000 Kč - 10 000 Kč. Základní balíček certifikované duly bývá 15 000 Kč - 30 000 Kč.)

Předporodní kurzy

Individuální předporodní kurz, aneb co se nevejde do předporodních schůzek v rámci porodních balíčků nabízím vždy dle dohody. Můžete se účastnit sama, ale i s partnerem, kterého mohu naučit základní úlevové techniky pomocí reboza, kterými vás může opečovávat. 

Skupinové kurzy jsou zatím v procesu plánování :-) 

Vytvořte si webové stránky zdarma!