Kdo jsem

Jmenuji se Ivana Šírová a jsem v současné době především maminkou na plný úvazek. Od dětství mám blízko k přírodě a zvířatům, především mojí velkou láskou jsou koně. 

Působím jako mentorovaná dula, prošla jsem intenzivním výcvikem dul u Ammadula akademie a ve spolupráci se svou úžasnou mentorkou Michaelou Kalusovou (zakladatelka Jemného zrození a Ammadula akademie) jsem na cestě k certifikaci.  
Abych jako dula klientům dala co nejvíc, neustále se rozvíjím a vzdělávám a rozšiřuji tak své služby. V roce 2023 jsem absolvovala certifikační kurz pro laktační poradce (Přirozené kojení). V roce 2022 jsem prošla certifikací (level 1) Bachova centra a mohu tak lidem ve svém okolí pomoci překonat různé negativní emoce pomocí Bachových esencí. Brzy mě čeká certifikace pro další úroveň (level 2). Ráda bych si co nejdříve doplnila hlubší znalosti v aromaterapii, v bylinkách, apod. 

Jsem maminkou úžasné holčičky, ale moje cesta za vytouženým miminkem byla velmi dlouhá a bolestivá. Na pozitivní těhotenský test jsem čekala pět let.  Zpětně si uvědomuji, jak bych už tehdy uvítala nějakou pomoc a podporu ženy, která by byla dostatečně empatická, měla znalosti a já k ní měla důvěru promluvit o svých pocitech smutku, beznaděje a vlastně i méněcennosti.  Byl to opravdový zázrak, když jsem otěhotněla naprosto nečekaně v době, kdy téma dítě bylo u nás uzavřené na neurčito. Celá tato zkušenost ovlivnila můj život a ačkoliv to bylo bolestivé, považuji za správné šířit tuto zkušenost mezi lidi, mluvit o tom, protože vím, že takových lidí je kolem nás mnoho, jen často tiše mlčí ...

Být dulou vnímám jako své poslání. Dlouho jsem hledala sama sebe a hledala jsem naplňující práci. Zkusila jsem si několik oborů a pozic, vždy jsem se snažila dát ze sebe to nejlepší, ale vnitřně jsem stále cítila nespokojenost. Zlom a pochopení kam vlastně patřím a na jakou cestu se vlastně vydat, nastal během mého těhotenství. Avšak je pravda, že jsem sbírala odvahu nějakou dobu vykročit ze své komfortní zóny, udělat zásadní rozhodnutí, vzdát se svých jistot a věřit si, že studium, které je v podstatě celoživotní, zvládnu! V jednom ve svém velmi složitém a bolestivém období jsem se obrátila, tak trochu ze zoufalství, na kartářku, která mi jasně řekla, že moje životní cesta by měla vést tam, kde budu pomáhat v souvislosti s dětmi. Byla to jen náhoda ... ?

Vedle duly také pracuji jako laktační poradkyně se zaměřením na přirozené kojení a s respektujícím přístupem k ženě. Já sama jsem kojila téměř dva roky, ale nebylo to s hladkým průběhem. Nedostávalo se mi kvalitních informací a pomoci a musela jsem se bohužel vším "prokousat" sama. Nakonec se stalo kojení mojí vášní a ráda bych ostatním ženám dopřála to, co já bohužel neměla - informace, respekt, podporu a pomoc. 

Pocházím z Českého ráje, což je a vždy bude moje srdeční záležitost, zkrátka domov. V 19 letech jsem se přestěhovala o pár kilometrů dál, blíže k horám. Výhled na krásné Krkonoše mě nepřestává bavit ať je léto nebo zima a to už dlouhých 12 let. Bohužel a nebo snad bohudík, do života mi zavál čerstvý vítr a postupně mě unáší na další úžasné místo, na Vysočinu. Vždy jsem tam ráda jezdila na dovolenou, ale nikdy jsem si ani nepomyslela, že bych se tam mohla usadit. Nechám se překvapit, co mi osud nachystal. Každopádně díky mému zázemí, jako dula vás mohu doprovázet jak v Podkrkonoší, tak na Vysočině. 

Vytvořte si webové stránky zdarma!